03.10.2023
 
יום המודעות לתיירות לאנשים בעלי מוגבלויות

 

 

שירות Tnet

 

לראשונה השנה, כחלק מאירועי 'ועידת נגישות ישראל' הבינלאומית הרביעית, מכריזה עמותת נגישות ישראל יחד עם הקרן הקיימת על ה-8 באפריל כיום המודעות לתיירות נגישה בישראל.

מטרת המיזם היא להביא למודעות את העובדה ש-18% מאוכלוסיית המדינה הינם אנשים עם מוגבלות, וגם הם רוצים לצרוך חוויות של תיירות, תרבות ופנאי כשאר האזרחים ובלי לחוש שונים או נחותים. עמותת נגישות ישראל פועלת שנים להעלאת המודעות להנגשה של המרחב הציבורי לאנשים עם כל סוגי המוגבלויות ומובילה תהליכי חקיקה, הטמעה ושינוי תפיסתי כולל. נגישות ישראל מקדמת הנגשת מרחבים עירוניים, אזורי פנאי, בילוי, מסלולי טיול, פינות פיקניק ופארקים כדי להבטיח שאנשים עם מוגבלויות יוכלו לבלות ביחד עם משפחותיהם אך גם כדי להבטיח שכולם יוכלו להגיע לנקודות עניין ואתרים, ליהנות מהטבע ומאטרקציות שונות בין אם מדובר במשפחות צעירות עם עגלות ילדים ותינוקות, או אנשים עם מוגבלות וקשישים שיוכלו להגיע/להרגיש/לשמוע ולראות את המקומות שכולנו נהנים מהם.

יובל וגנר, יו"ר עמותת נגישות ישראל: "הפעילות שאנו מקיימים מטרתה להביא למודעותם של גורמי התיירות בארץ בכח ובחשיבות שיש לאוכלוסייה כל כך גדולה וצרכנית תיירות ופנאי בהיקפים הולכים וגדלים".

לרגל יום המודעות לתיירות נגישה יתקיימו ביום זה, ה-8 באפריל, ארבעה סיורים מודרכים במסלולים אורבניים ובחיק הטבע, המיועדים לקהל הרחב, לאנשים עם מוגבלות ולבני משפחותיהם וחבריהם. למעט אחד, ההשתתפות בכל הסיורים היא חינם אך מותנית בהרשמה מראש באתר נגישות ישראל: www.aisrael.co.il - מספר המקומות מוגבל. כל הקודם זוכה.

סיור בהובלת קק"ל ליער האילנות ולנחל השופט:

יציאה - באוטובוס נגיש - בשעה 8:30 מחניית הסינמה סיטי בגלילות. סיור בין 750 מיני עצים ביער האילנות ובשבילי היער הסלולים ולאחריו סיור בנחל השופט, אחת הריאות הירוקות הגדולות והיפות שנותרו במרכז הארץ, עשיר בערכי נוף וטבע, מפלי מים, מערות, תחנת כח ועוד.

חזרה צפויה בשעה 15:00 לחניון רידינג, תל אביב.

השתתפות חינם.

 

סיור בהובלת אגודת מורי הדרך בישראל בעמק יזרעאל, דרך נוף רמת יששכר ונחל הקיבוצים:

יציאה - באוטובוס נגיש - בשעה 9:00 - למשך שש שעות
נק' מפגש: תתפרסם בימים הקרובים באתר העמותה
מחיר לאדם - 100 ש' (מותנה במינימום נרשמים)

הסדרי נגישות: הסיור נגיש למשתתפים עם מוגבלות בניידות, שרותי נכים בתחנות דלק בדרך
מס המשתתפים מוגבל

 

באזור תל אביב יערכו שלושה סיורים:

סיור ראשון - למתחם שרונה:

נפגשים בשעה 9:30 במרכז המבקרים בשרונה ויוצאים לסיור נגיש במתחם המחודש המשחזר את אופיה של המושבה הטמפלרית הקטנה. שילוב של מרחבים ציבוריים פתוחים, מבנים היסטוריים יפהפיים והכל מתובל בסיפורים מרתקים מימיה הראשונים והסוערים של המושבה.

השתתפות חינם

משך הסיור כשעה וחצי ויכלול כיבוד קל

הסדרי נגישות: חניות נכים - יש, דרכי גישה - יש, כולל ספסלים, יש שירותי נכים ציבוריים.

 

סיור שני - לטיילת תל אביב:

נפגשים בשעה 9:30 בפרגולת העץ שעל הטיילת בצמוד לאנדרטת אלטלנה (מול חניון גן לונדון) ובהובלת מייזליץ כסיף, אדריכלי טיילת תל אביב המחודשת, יוצאים ללמוד על תפיסת התכנון כחוף לכולם, לראות כיצד שולבו אלמנטים של נגישות בטיילת העליונה והתחתונה ובחופים עצמם.

נגישות: חניון נגיש, שרותי נכים נגישים בטיילת, דרכי גישה נגישים.

השתתפות חינם.

משך הסיור כשעתיים

הסדרי נגישות: חניות נכים - יש, שירותי נכים בטיילת - יש, דרכי גישה נגישים.

 

סיור שלישי: לשדרות רוטשילד

יציאה בשעה 9:30 מהרחבה שמול מגדל שלום מאיר, סיור בעיר הלבנה ובשדרה הוותיקה של תל אביב, ליד הקיוסק ופנס הרחוב הראשונים בעיר. סיפורים על הבתים בשדרה ועל האנשים שגרו בה, נגיעה באדריכלות הבאוהאוס הידועה ובתהליכי השימור שעברו הבתים.

מחיר לאדם - 50 ש'.

משך הסיור כשעתיים

הסדרי נגישות: דרכי גישה נגישים, חניות נכים.

 

מידע נוסף על טיולים נגישים, פינות פיקניק, נגישות והרשמה לסיורים באתר נגישות ישראל:

 http://www.aisrael.org/?CategoryID=3252&ArticleID=52656

 

 

 

30/03/2016