25.07.2024
 
פורסם מכרז להקמת רשת מלונות עממיים

 

 

שירות חדשות תיירות

 

מכרז ראשון מסוגו מתפרסם בימים אלה על ידי רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות הכולל רכישת זכויות חכירה לחמישה  מגרשים בייעוד למלונאות בפריסה ארצית לטובת הקמת בתי מלון עממיים.

בהתאם למדיניות משרד התיירות להוזלת הנופש, בין היתר על ידי הוספת חדרי לינה ברמה עממית ויצירת תחרות במחירי הלינה, פועל המשרד מזה זמן לאפשר לרשת מלונות עממית להקים מספר גדול של חדרי מלון זולים בארץ. כמו כן המכרז מתאים למגמה עולמית במלונאות, לפיה רשתות בינלאומיות כמו הילטון וקרלטון למשל, מקימות רשתות ללינה זולה יותר. בעולם יש מאות רשתות זולות של מלונות, ובמשרד מקווים שהמכרז יעורר עניין בינלאומי בכניסה לפעילות בישראל.

בתי המלון יוקמו במקומות הבאים:

אילת - 150 חדרים בשכונת המאפיה

מצפה רמון - 100 חדרים  ברובע הבשמים

ים המלח - 300 חדרים בעין בוקק

קריית גת - 100 חדרים בכניסה הצפונית

נצרת - 250 חדרים בכניסה הצפונית

המכרז מיועד רק ליזמים שיקבלו המלצה של משרד התיירות. תחילה ייחתמו עם הזוכה במכרז חמישה הסכמי פיתוח לתקופה של חמש שנים, ובעקבותיהם ייחתמו הסכמי חכירה ל-49 שנה.

התכנון ובניית המלונות יתבצעו בהתאם לתקנים הפיזיים לתכנון וסיווג מתקני אכסון תיירות של משרד התיירות. ליזם תהיה גמישות בתמהיל סוגי החדרים (זוגי, סוויטה, סטודיו) בכל מלון עד למקסימום של 40 אחוזים של חדרי סטודיו וסוויטות, מסך כל החדרים במלון. זאת, במקום 20 אחוזים המוגדרים בתקנים הפיסיים.

היזם מתחייב שלפחות 100 חדרים יוגדרו ברמה C או D על פי תקנות משרד התיירות. בכל יתר זכויות הבניה ניתן יהיה להקים מלון ברמה אחרת, גבוהה יותר על פי התקנים הפיסיים לתכנון וסווג מתקני אחסון תיירות של משרד התיירות. הקמת רשת בתי המלון תהיה בשיטת אכסון מלונאי רגיל בלבד ולא תותר בו מכירת יחידות אירוח.

במשרד התיירות מונים את היתרונות של הקמת רשת של מלונות בעת ובעונה אחת, לעומת הקמת מלון בודד - ובין היתר: הוזלת עלויות בניה, הוזלת ההתקשרויות עם ספקים והוזלת השיווק. כל אלה יאפשרו גם הוזלת מחירים. יתרון נוסף הוא אופציה להארכת שהות התייר בארץ, כאשר ניתן יהיה להקל עליו בכל הנוגע לביצוע ההזמנות ולהציע לו חבילה של שהות בכמה מלונות באזורים שונים בכל רחבי ישראל.

 

 

 

09/12/2015