12.12.2017
 
הסכם קיבוצי חדש לעובדי המלונות

 

 

שירות חדשות תיירות

  

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, נשיא התאחדות המלונות בישראל אמיר חייק, יו"ר איגוד עובדי המלונות, כימיה, שמירה וניקיון פרדי כהן, מזכיר ארצי באיגוד עובדי המלונות יוסי ברבי, יו"ר ועדת העבודה של התאחדות המלונות שמעון לוי, סמנכ"ל ההתאחדות יואב בכר ונציגי עובדי הענף חתמו הבוקר על הסכם קיבוצי ענפי חדש, המשפר משמעותית, לדבריהם, את תנאי העסקתם של כ-40 אלף איש העובדים בכ-400 בתי מלון ובתי הארחה בישראל.

ההסכם, שהושג לאחר תקופת הידברות ממושכת בין הצדדים, יחול למשך ארבע שנים והוא ישפיע על כלל עובדי הענף בהם חדרנים ועובדי ניקיון, אנשי תחזוקה ולוגיסטיקה, עובדים אדמיניסטרטיביים, עובדים בתחום המזון ועוד.

בראש ההסכם הענפי החדש נקבע כי במהלך ארבע שנות ההסכם, יקבלו עובדי הענף תוספת שכר שתגיע ל-7.25% ותחולק בשלוש פעימות (2.25%, 2.5% ו-2.5%). לצד זאת יקבלו העובדים מענק בגובה 26% משכר היסוד, שמשמעותו תשלום בגובה של כ-1,000 שקל לפחות. מענק זה יתקבל עבור התקופה שבין ינואר לאוקטובר 2017 לעובדים אשר צברו ותק של 30 חודשים ביום 1.1.17.

סעיף נוסף הכלול בהסכם קובע כי יחול שינוי בתוספת הוותק הנהוגה בענף, כך שהיא תיטיב עם העובדים הוותיקים יותר. עד כה תוספת הוותק שקיבל עובד לאחר כל שנה הייתה שקלית ועמדה על 35-45 שקל. עתה, התוספת תגדל ותחושב באופן אחוזי, כך שגובהה יעמוד על 40-80 שקל לכל שנה. בנוסף לכך, ההסכם מפחית משעה וחצי לכדי שעה את ניכוי זמן ההפסקות מהעובדים.

עוד קובע ההסכם כי תגדל ההפרשה של העובדים לקרן הרווחה המשותפת להסתדרות ולהתאחדות המלונות, אשר כספיה מוקדשים לארגון פעילויות רווחה לטובת העובדים ולהוצאת עובדים במקצועות השחיקה לפרישה מוקדמת. כמו כן, שונה הסדר הגבייה לקרן ההדרכות המקצועיות לעובדי הענף, אשר מנוהלת על ידי ההסתדרות. קרן זו אמונה בין היתר על השתלמויות וקורסים להגברת איכות השירות והפריון של העובדים, בתחומים רבים הקשורים לענף.

 

 

 

14/11/2017