17.01.2018
 
ראיינאייר: קומבינת ה-Priority בטיסות לישראל, חלק שני

 

 

 

שירות חדשות תיירות

 

בהמשך לסוגיה של כבודת יד בטיסות מ/לישראל של ריינאייר החל מ-15.01.2018 עליה דיווחנו ב-26.12.2017, במסגרתה החברה שלחה הודעה לנוסעיה, לאחר הרישום באינטרנט, שמי שלא רכש Priority (בתמורה ל-5 או 6 אירו לאדם, לכיוון) יצטרך לשלם 25 או 50 אירו עבור תיק יד גדול, להבדיל מטיסות מ/אל מדינות אחרות. אז אומנם תיק היד הגדול יילקח בשער היציאה למטוס - אך לא ייגבה תשלום על כך, ואילו מי שכן רכש Prioruty יורשה גם בישראל לעלות את תיק היד הגדול למטוס, בנוסף לתיק יד קטן - כל זה בטענה של "בדיקות ביטחוניות מיוחדות בישראל" שלדברי ראיינאייר חלות מ-15.01.2018, ורשות שדות התעופה מכחישה מכל-וכל את קיומן.

לאחר קבלת ההודעה הנ''ל, רבים (ישראלים ותיירים הטסים מ/אל ישראל) מיהרו לרכוש את שירות ה-Priority בכדי להימנע מתשלום גבוה יותר בנמלי התעופה.   כעת באה תפנית בעלילה: אתר החברה, בפרק של תנאים כלליים, עודכן לפני כשלושה ימים: כעת רשום שבטיסות מ/אל ישראל גם מי שרכש Priority - לא יורשה להעלות את תיק היד הגדול. כך שתחילה החברה הפצירה למעשה לרכוש את השירות, וכעת מצהירה שמי שנבהל ורכש לא יקבל את התמורה שבגינה למעשה שילם (למעט הזכות להיכנס למטוס לפני אלה שלא רכשו - זה גם חלק מאותו השירות). החברה אמנם יוכלה להיתמם ולומר שאין כאן 'כשל תמורה', שכן היא מספקת שירות עליה מוקדמת למטוס תמורת התשלום, אך מה על ההבטחה שמי שירכוש Priority - יוכל להעלות גם את תיק היד הגדול שלו למטוס? לאלוהי הקומבינות וראיינאייר הפתרונים.

   
קישור לתנאים החדשים באתר ראיינאייר:
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions/termsandconditionsar_368204930 

לממהרים, הנה הציטוט הרלוונטי:

 Cabin baggage

PAX with ‘Priority & 2 Cabin Bags' (blue boarding pass) can bring 2 bags on board,

  • 1 small bag: 35cm x 20cm x 20cm
  • 1 cabin bag: 55cm x 40cm x 20cm

PAX without ‘Priority & 2 Cabin Bags' (white boarding pass) can bring

  • 1 small bag on board (35cm x 20cm x 20cm)
  • If a second cabin bag (55cm x 40cm x 20cm) is brought to the gate, it will be put in the aircraft hold free of charge

Flights to/from Israel

  • 1 small bag on board (35cm x 20cm x 20cm) regardless of whether the user has ‘Priority & 2 Cabin Bags' or not.

 

 

עדכון (15.1.18): ראיינאייר פירסמה באתרה תיקון למדיניות העלאת כבודת-היד, לפיו בעלי כרטיסי הפריוריטי והפלקסי יוכלו להעלות בטיסות אל/מ ישראל שני תיקי כבודת-יד (גדול וקטן), ואילו כל מי שלא רכש את הנ"ל - יכול להעלות לטיסתו רק תיק יד קטן חינם - ואילו את תיק היד הגדול יוכל להפקיד בצ'ק-אין תמורת 40 אירו. אם בכל זאת יגיע עם התיק הנ"ל לגייט - יצטרך להפקידו במטען תמורת תשלום של 50 אירו. 

 

 

 

 

הערה: אתר 'Tnet - חדשות תיירות' ניסה כבר מספר פעמים בעבר לקבל תגובות מדוברות ראיינאייר במטה החברה בנושא הנ"ל, כמו גם בנושאים אחרים הקשורים בה, אך זכה להתעלמות מוחלטת. למיטב ידיעתנו, גם כלי-תקשורת ישראלים אחרים ניסו ומנסים לקבל תגובה לידיעות הקשורות בחברה, אך אינם זוכים לכל מענה. ראיינאייר אינה מחזיקה כל נציג תקשורת או יחצ"ן מקומי בישראל.

 

 

13/01/2018