17.01.2018
 
הממשלה אישרה: בי"ס חדש למקצועות ההארחה

 

 

שירות חדשות תיירות

 

במטרה לחזק את מעמדה של ירושלים כעיר תיירות בינלאומית ובכדי לענות  על הצורך ההולך וגובר בכוח אדם מקצועי ומיומן בתחום שר העבודה והרווחה חיים כץ ושר ירושלים ומורשת זאב אלקין, בתיאום עם שר התיירות יריב לוין, סיכמו על הקמת בית ספר בינלאומי להכשרה מקצועית ואקדמית במקצועות ההארחה, הקולינריה והמלונאות בירושלים בעלות של 30 מיליון ש''ח במימון משרד העבודה ומשרד ירושלים ומורשת. התוכנית לחיזוק הבירה אושרה לפני זמן קצר על ידי הממשלה ומדובר בהרחבת תוכנית 'יובל' שעיקרה פיתוח תחום התיירות בירושלים, תוך מתן דגש על שדרוג המוצר התיירותי הירושלמי ושיפור חוויית התייר ומבקרי העיר.

ירושלים ומדינת ישראל בכללותה, ניצבות בפני צמיחה תיירותית משמעותית, במסגרתה יתווספו אלפי חדרי מלון ברחבי הארץ בחמש השנים הקרובות,  כ-4,000 חדרים בירושלים לבדה. צמיחה זו, תלווה על-ידי האגף להכשרה המקצועית ופיתוח כוח אדם במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ובפיקוחו במטרה להכשיר עובדים מיומנים במקצועות התיירות אשר יסייעו למצות את הפוטנציאל בעיר הבירה.

על מנת לטייב את פעולתו של בית הספר החדש בתחום ההכשרה המקצועית, חברו משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ומשרד ירושלים ומורשת, לטובת איגום תקציבים והקמת בית ספר הנותן מענה מקצועי ובעל שם בינלאומי, המוכר ומקובל על תעשיית התיירות והמלונאות בעולם. 

בית הספר יפעל לקבלת היתר להעניק, בתוך חמש שנים מיום פתיחתו, תארים אקדמיים במקצועות התיירות, בהתאם לנהלי המועצה להשכלה גבוהה.

 

12/11/2017