18.07.2018
 
הממשלה אישרה 200 מיליון ש′ לרכבל בירושלים

 

 

שירות חדשות תיירות  

  

הממשלה אישרה היום, יום ירושלים, את הצעת שר התיירות יריב לוין, שמשרדו ישקיע 200 מיליון ש', לקידום הקמת פרויקט הרכבל התיירותי אל העיר העתיקה בירושלים.

בדברי ההסבר להצעת ההחלטה נכתב: "פרויקט הרכבל מהווה אבן דרך משמעותית בקידומה של ירושלים וחיזוק מעמדה כבירת תיירות עולמית כדי להגדיל באופן משמעותי את התיירות הנכנסת למדינה ולחזק את כלכלתה. הרכבל יהווה גם אטרקציה תיירותית ייחודית שממנה ניתן יהיה לצפות מהגובה על ירושלים ואתריה הייחודיים, כמו גם יחזק וייפתח את מוצר הלילה התיירותי של העיר, תוך כדי נסיעת הרכבל. כמו כן, הרכבל יאפשר להתגבר על קשיי הנגישות של תיירים המבקשים להגיע לעיר העתיקה. רכבל מהסוג הזה פועל בהצלחה רבה בערים בעולם, ומהווה גורם משיכה משמעותי לעיר".

ביום ירושלים בשנה שעברה, בחגיגות ה-50 לאיחוד העיר, אישרה הממשלה את יציאת הפרויקט לדרך עם תקציב תכנון של 15 מיליון ש' ממשרד התיירות. כעת אישרה הממשלה, כאמור, את ההשקעה הנוספת מתקציב 2018-20.

אורך המסלול המתוכנן של הרכבל הוא 1,400 מטרים, והוא יעבור בין מתחם התחנה שבמושבה הגרמנית, דרך הר הזיתים ועד שער האשפות בחומות העיר העתיקה. לרכבל מתוכננות 4 תחנות, כולל בהר ציון ובמרכז המבקרים קדם, שבעיר דוד.

 

 

 

13/05/2018