18.07.2018
 
נופשים בעזרת השם: 450 אלף דתיים וחרדים יוציאו הקיץ 400 מיליון ש′ לנופש בחו"ל

 

 

 

מאת גיורא נוימן

 


בקיץ 2018 צפויים לצאת לנופש בחו''ל מהמגזר הדתי והחרדי כ-450 אלף איש (שני שליש מהם דתיים ושליש חרדים), מתוכם כ-100 אלף בטיולים מאורגנים, עלייה של כ-10% לעומת השנה הקודמת. ההוצאה הכוללת לנופש של הציבור הדתי והחרדי מוערכת בכ-400 מיליון שקלים. כך עולה מסקר שוק שערכה חברת תור-פלוס המתמחה בשירותי תיירות למגזרים אלה. התרומה העיקרית לגידול היא של הציבור החרדי, על רקע החשיפה הגוברת שלו לתרבות הפנאי בכלל ולחופשות בחו"ל בפרט. עוד תרמו לגידול עוצמת שקל והוזלת הטיסות בשל התרחבות ההיצע של טיסות הלואו-קוסט.
ממצא נוסף העולה מהסקר הוא כי ההוצאה הממוצעת לנופש של זוג עם שני ילדים תהייה 13,800 שקלים. ההוצאה הממוצעת של מטייל בטיול מאורגן תהייה 9,500 שקלים.
היעד הפופולרי לנופש וטיולים יהיה השנה שווייץ, שאליה צפויים לצאת כ-30,000 איש משני המגזרים. יעקב כהן, מנכ"ל תור-פלוס, מסביר כי שווייץ מועדפת בשל האקלים הקריר, הנופים הייחודיים והעובדה שאין בה חופי ים ולכן גם לא בעיות צניעות. לשוויץ היסטוריה רבת שנים של אירוח נופשים מהמגזר הדתי מכל העולם. באפן מסורתי נהגו הנופשים החרדים בשווייץ לשכור דירות נופש ובשנים האחרונות גוברת במגמה לבחור במלונות שעברו הכשרה לצרכים המיוחדים של ציבור זה.
היעדים הבאים בסולם הפופולריות הם איטליה, פורטוגל, קרואטיה והים האדריאטי. יתר התנועה תתחלק בין ארה''ב, קנדה, מדינות סקנדינביה , אנגליה, צרפת ועוד.
יעקב כהן מוסר כי תור-פלוס השקיעה לקראת הקיץ משאבים רבים בהכשרת מלונות, רכישת ציוד חדש למטבחים וחדרי האוכל, ציוד טכנולוגי לשומרי שבת, הקמה ואיבזור בתי כנסת במלונות, תוכניות תוכן מיוחדות והכשרת צוות מדריכים מקצועי. היא רכשה מראש כרטיסי טיסה מוזלים, שירותי קרקע וחדרי מלון בשווייץ, איטליה ופורטוגל. לדבריו, נתח השוק של התיירות לחו"ל במגזרים הדתיים והחרדיים מגיע ל-36%.

 

 

 

 

04/06/2018