25.07.2024
 
שוב, עיצומים ברשות שדות התעופה

 

 

שירות חדשות תיירות

 

הסתדרות המח"ר (אקדמאים במדעי החברה והרוח) וועד האקדמאים ברשות שדות התעופה הכריזו כי החל מיום א' יפתחו בעיצומים ויפסיקו כל פעילות הנוגעת לאחד משלושת הפרויקטים המרכזיים אותם מובילה רשות שדות התעופה בימים אלה: העבודות על הקמת שדה התעופה בתמנע, סגירת שדה דב והרחבת טרמינל 1 לשירות מלא ליוצאים בטיסות בינלאומיות.

ספי נצר, יו"ר ועד האקדמאים ברשות שדות התעופה אמר כי "במסגרת העיצומים תופסק העברת הכספים לספקים וקבלנים בפרויקטים, לא יתקיימו ועדות מכרזים, לא יאושרו תכניות רלוונטיות ולא יתקיימו כל סיורים או פגישות הקשורות לאחד מהפרויקטים האמורים".

ההחלטה על העיצומים התקבלה בהמשך לסכסוך עבודה המתקיים בין העובדים להנהלה מחודש מאי 2015 סביב נושאים של מיקור חוץ וטיפול בעובדים בעלי פנסיה צוברת. ועד האקדמאים ברשות שדות התעופה כולל 175 עובדים המועסקים כעורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים ומנהלים בדרג הביניים ומעלה. העובדים טוענים כי ההנהלה הפסיקה לקלוט עובדים חדשים בתחומי עבודתם ומעבירה יותר ויותר שירותים למיקור חוץ. לטענתם, מדובר בהפרטה הלכה למעשה של פעילות הרשות, בפגיעה בעבודה המאורגנת ופגיעה באפשרויות הקידום של עובדים אשר מאבדים תפקידים לטובת ספקים חיצוניים.

בנוגע לנושא הפנסיה טוענים בוועד האקדמאים, כי הכנסתם של עובדים אשר נקלטו החל משנת 1994 ברש"ת ומבוטחים בפנסיה צוברת צפויה לצנוח עם פרישתם לפנסיה ל-40% בלבד משכרם. זאת לעומת עמיתיהם המבוטחים בפנסיה תקציבית שצפויים לפרוש לפנסיה עם גמלה בגובה 70% ממשכורתם. העובדים טוענים כי על ההנהלה למצוא פתרון שיסייע לאותם עובדים לגשר על הפער העצום בפנסיה העתידית. "מדובר במאבק לגיטימי למען זכויות עבודה, זכויות פנסיוניות וזכויות סוציאליות בסיסיות" אומרת עו"ד יעל רון, יו"ר הסתדרות המח"ר, "הן ביחס למיקור החוץ והן ביחס לפנסיה העברנו להנהלה הצעות פתרון מאוזנות, אך זו בחרה שלא להגיב ולהימנע ממשא ומתן ענייני שיביא לפתרון הסכסוך. העיצומים יימשכו עד שייחתמו הסכמים חדשים עם העובדים בשני הנושאים".

 

 

 

26/08/2016